Oczyszczanie organizmu

Ion DEtox – Detox
W 2003 roku dwóch amerykańskich naukowców Peter Agre i Roderick Mackinnon dostali nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie kanałów wodnych w błonach komórkowych. Odkrycia te wyjaśniły w jaki sposób sole mineralne w postaci jonów i woda transportowane są na zewnątrz i do wewnątrz komórek organizmu. Odkrycia te pozwoliły również zrozumieć jak powstają i są przekazywane sygnały elektryczne w komórkach nerwowych. Dzięki temu jest możliwe wyjaśnienie mechanizmów oczyszczania komórek ze szkodliwych dla organizmu substancji jak też przyczyn powstawania wielu chorób nerek serca, mięśni czy układu nerwowego. Odkrycia te zainspirowały naukowców i inżynierów do zbudowania urządzenia do oczyszczania organizmu, a które znamy obecnie pod nazwą Ion Body Detox.

detox_centrum_urody_dama

 

Powody detoksykacji
Zdrowie i życie ludzkie w dużej mierze zależy od ilości energii w ciele. Zdrowa osoba powinna posiadać 80% jonów ujemnych i 20% jonów dodatnich. Niestety, organizm ludzki można przyrównać do ogromnego magnesu, który przyciąga i zatrzymuje różnorodne toksyny. Metale ciężkie, częściowo utlenione tłuszcze, nierozłożone białka, pokłady cholesterolu, kwas moczowy, osad bakteryjny, kwas mlekowy i długi szereg różnych chemikaliów przenikających wodę, powietrze i pożywienie dostają się w formie zjonizowanej do naszych stawów, arterii, nerwów i tkanek. Toksyny te zakłócają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, co tym samym wpływa na zwiększenie naszej podatności na różne choroby i alergie. Znacznie osłabiony zostaje nasz system odpornościowy.
Technologia generująca jony jest już znana od kilku dekad. To właśnie ta technologia jest kluczem do sukcesu jonizującego urządzenia detoksykacyjnego (Ion-cleanse), które wykorzystuje naprzemienny pozytywny i negatywny ładunek jonowy w trakcie kuracji. To ważne odkrycie umożliwia obecnie usuwanie toksycznego materiału z organizmu człowieka bez względu na ładunek elektryczny jaki poszczególne toksyny mogą posiadać.
Jony są to naładowane atomy, które uzyskały lub straciły elektron, co w konsekwencji powoduje, iż muszą one wytworzyć pole magnetyczne zdolne do wychwytywania i neutralizowania przeciwnie naładowanych cząsteczek i usuwania takich cząstek z organizmu poprzez proces zwany osmozą.

Osmoza to termin naukowy używany do opisania przemieszczania się cząsteczek przez błonę komórkową z wyższego do niższego stężenia. Niższe stężenie odnosi się w tym przypadku do pola jonowego wytworzonego prze urządzenie detoksykacyjne w wodzie. Często możliwe jest zredukowanie bólu, opuchlizny, obrzęku i innych symptomów spowodowanych przez niewłaściwy tryb życia, jak również pozbycie się toksyn nagromadzonych w ciele. Długoterminowy efekt działania procesu detoksykacyjnego zależy w dużej mierze od pozytywnych zmian stylu życia, które pacjent zamierza podjąć.

Detoksykacja oczyszczająca łatwa i zdrowa
Metoda detoksykacyjna pozwala na pozbycie się toksyn poprzez stopy. Ciało oczyszcza się, podczas gdy ty siedzisz wygodnie, trzymając nogi w pojemniku wypełnionym ciepłą wodą. Jest to bardzo efektywny sposób na pozbycie się toksyn z organizmu, bez względu na to w którym miejscu w naszym ciele takie toksyny nagromadziły się. W procesie oczyszczania jonowego wytwarzane są dodatnie i ujemne jony (naładowane atomy), które przyciągają i przyczepiają się do przeciwnie naładowanych cząsteczek toksyn i „wyciągają” te cząsteczki poprzez naszą skórę. Każda sesja trwa około 30 minut. Obwód jest „zamykany” poprzez zanurzone w wodzie stopy, ręce lub ciało- poprze źródło zasilania dostarczany jest do obiegu prąd stały o niskim stężeniu, co powoduje, iż metale zawarte wewnątrz w połączeniu z wodą i solą wytwarzają dodatnie i ujemne jony.

Działanie detoksytakatora jonowego
Proces oczyszczania jonowego jest niezwykłą metodą pozwalającą na oczyszczenie całego organizmu poprzez zanurzenie stóp w ciepłej wodzie i poddaniu się działaniu dodatnich i ujemnych jonów wywarzanych przez generator jonowy. Proces ten znany jest także jako elektroliza. Generator (jonizator) jonów jest urządzeniem, które należy umieścić w pojemniku z wodą – generator odpowiada za naładowanie i przepływ jonów. Generator podłączony jest do źródła zasilania prądu stałego.

Zalecenie i działanie
• oczyszczanie organizmu z pierwiastków ciężkich, między innymi takich jak: kadm, ołów, rtęć,
• wspomaganie likwidacji obrzęków, nadmiernego pocenia się i przykrego zapachu nóg,
• zwyrodnieniu stawów pochodzenia reumatycznego (skrzypienie stawów)
• przy chronicznym zmęczeniu, stanach obniżonego nastroju, depresji,
• oczyszczanie po przebytych infekcjach, leczeniu antybiotykami,
• wspomaganie leczenia farmakologicznego,
• otyłość, cellulitis, poprawa metabolizmu,
• alergie: katar sienny, astma oskrzelowa,
• schorzenia skórne: m. In. Łuszczyca, trądzik,
• zaburzenia ukrwienia kończyn, żylaki,
• osłabiona praca wątroby , nerek i jelit,
• podwyższony cholesterol.

Analiza toksyn
Bardzo ciekawym zjawiskiem powstającym podczas zabiegu Body Detox jest zmiana koloru wody, które może być dla nas cennym źródłem informacji na temat kondycji naszego organizmu. Skład wody przed i po zabiegu wskazuje na wytrącanie się toksycznych substancji z organizmu.

 

Poszczególne cząstki i kolory są związane z:
• żółty – zanieczyszczenia z nerek, pęcherza, dróg moczowych, gruczołu krokowego,
• pomarańczowy – ze stawów,
• brązowy – z wątroby, zanieczyszczenie tytoniem,
• czarny – z wątroby, pęcherzyka żółciowego,
• ciemnozielony – z pęcherzyka żółciowego,
• białą piana – śluzówka z gruczołów limfatycznych,
• białe pyłki – najprawdopodobniej drożdże,
• czarne pyłki – ciężkie metale,
• czerwone pyłki – zakrzepy krwi.