o mnie – mgr Natalia Kalinowska

Często próbując zgubić zbędne kilogramy sięgamy po środki i diety, które nie zawsze służą naszemu zdrowiu. Diety „z gazety” może i przynoszą szybki efekt i przez chwilę możemy cieszyć się wymarzoną sylwetką. Jednak jakim kosztem? Często cierpi na tym nasze zdrowie. Zależy nam tylko na efektach końcowych, a nie jesteśmy świadomi jak bardzo nieprawidłowo zbilansowane są takie diety. A w zasadzie wcale nie są dopasowane do indywidualnych potrzeb organizmu. W rezultacie już kilka tygodni po zakończeniu takiej diety znienawidzone kilogramy wracają, a skutki odczuwamy w naszym samopoczuciu. Czujemy się osłabieni, przemęczeni, zrezygnowani. W skrajnych przypadkach negatywnym skutkiem takiej nieprawidłowej diety mogą być nawet różnego rodzaju choroby. Często też nie zdajemy sobie sprawy z tego ile czynników może wpływać na naszą sylwetkę. Oczywiście dieta i aktywność fizyczna są czynnikami najważniejszymi. Istnieje ich jednak o wiele więcej: choroby przewlekłe, interakcje leków z żywnością, otaczające nas środowisko tryb życia i wiele, wiele innych, z których czasem nie zdajemy sobie nawet sprawy.

Podobnie było także w moim przypadku. Po wielu latach zmagań z własnymi słabościami postanowiłam zmienić swoje życie i zrozumieć skąd biorą się wszystkie moje problemy żywieniowo – zdrowotne. Kilka lat temu jako kierunek w swoim życiu wybrałam więc DIETETYKĘ!!!
W toku pięcioletnich studiów starałam się jak najbardziej zgłębiać i poszerzać wiedzę na temat funkcjonowania organizmu człowieka.
I tym sposobem dietetyka, zdrowe żywienie, zdrowie człowieka i wszystko co z tym związane stał o się moją pasją!
Ukończenie pięcioletnich studiów pozwoliło mi zdobyć wiedzę niezbędna do pracy w zawodzie dietetyka. Jednak, żeby oferowane przeze mnie usługi były jak najwyższej jakości wciąż uczę się, korzystam z kursów i szkoleń. Daje mi to możliwość bieżącego podnoszenia swoich kwalifikacji i poznawania dietetycznych nowinek. 

mgr Natalia Kalinowska