Mesotherm

Zabieg odnowy skóry, usuwa rozstępy i cellulit.

MesoTherm to niezwykle nowoczesna i zaawansowana technologicznie metoda odnowy skóry. Dzięki niej skóra jest odmładzana i regenerowana, a jej kondycja ulega znacznej poprawie. Istotą ekskluzywnej metody MesoTherm jest radiofrekwencja igłowa – łącząca mechaniczne mikronakłuwanie oraz diatermię. Według przeprowadzonych badań takie połączenie stanowi obecnie najskuteczniejszą terapię regeneracyjną, dzięki której odnowić można wszystkie rodzaje skóry, a szczególnie te wymagające wyjątkowej pielęgnacji.

 

Jak dokładnie wygląda zabieg MESOTHERM?

Skuteczność metody wynika z współdziałania wielu nowoczesnych technologii:

 

Procedura Abralase – czyli złuszczanie + laser biostymulacyjny

Mikrocząsteczki tlenku glinu podawane są przez sterylną głowicę na powierzchnię skóry. Gdy tylko strumień cząsteczek dotyka skóry, natychmiast jest zasysany z powrotem do urządzenia razem z martwym naskórkiem. Jednocześnie laser diodowy emituje światło podczerwone wnikające głęboko w skórę. Energia lasera jest pochłaniana przez białka w tkankach skóry. Wewnątrz poszczególnych komórek energia świetlna przekształca się w energię komórkową. Jednocześnie zwiększa się przepuszczalność błony komórkowej komórek naskórka dzięki przepływowi światła, a to skutkuje lepszym odżywieniem skóry, usprawnieniem jej pracy i procesów odnowy.

 

Procedura Tightening – ujędrnianie

W tej części zabiegu poprzez działanie próżni skóra zasysana jest do wnętrza specjalistycznej głowicy. Jednocześnie emitowana jest fala radiowa. W efekcie następuje skurcz i regeneracja włókien kolagenowych. Jednocześnie odbywa się mikronakłuwanie, które przyczynia się powstawania nowych włókien kolagenowych w skórze właściwej. Proces mikronakłuwania nie jest tak bolesny jak przy zastosowaniu tradycyjnego rollera, jest też dużo dokładniejszy. W rezultacie tkanki odnawiają się, skóra napina się i ujędrnia, a zmarszczki stają się znacznie płytsze.

 

Procedura Mesoskin – elektroporacja (mezoterapia bezigłowa)

To ostatnia faza zabiegu. Podczas jej trwania dostarcza się do wnętrza skóry odpowiednie rodzaje serum, które zawierają witaminy, aminokwasy oraz makro- i mikroelementy. Następnie aplikuje się na skórę maskę kojącą oraz krem ochronny.
Czy zabieg MESOTHERM jest bezbolesny?

Tak. Osoby, które się mu poddają, określają go jako komfortowy. Podczas radiofrekwencji igłowej może być odczuwalny pewien dyskomfort, ale po kilku chwilach łatwo przyzwyczaić się do tego uczucia.

 

Czy mogą powstać skutki uboczne zabiegu?

Badania przeprowadzane na różnych typach skór nie wykazały żadnych niepożądanych reakcji na zabieg. Terapia jest bezpieczna nawet dla skóry nadwrażliwej dzięki zastosowaniu hypoalergicznych kosmetyków Renlive.

 

Jaka pielęgnować skórę po zabiegu MESOTHERM?

Po zabiegu na skórze może pojawić się rumień i obrzęk, po kilku godzinach jednak stan ten znika. Skóra może być nadwrażliwa jeszcze przed dwa dni. W celu jej ochrony i załagodzenia warto stosować kosmetyki Renlive, które uzupełniają i wzmacniają efekty zabiegu. Preparaty te zawierają testowane dermatologicznie składniki aktywne wysokiej jakości.

 

Ile zabiegów należy wykonać, żeby uzyskać jak najlepszy rezultat?

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale by uzyskać maksymalny rezultat zalecana jest seria od 6 do 10 zabiegów. Ich ilość dobierana jest indywidualnie w zależności od kondycji skóry, wieku oraz stylu życia. Dzięki odpowiedniej ilości zabiegów wiek skóry można obniżyć nawet o kilkanaście lat w stosunku do wieku biologicznego!